rájpneu.cz Pneumatiky Nákladní Záběrové Goodride GDR+1 245/70 R19.5
245/70 R19.5 Goodride GDR+1 136M
50 ks do 3 dní |
Dostupnost: Šenov: 0 ks Ostrava: 0 ks Sklad externí: 50 ks do 3 prac. dní |
|
|---|---|---|
| Cena výrobce: | 8 539 Kč | |
| Vaše cena: | 3 963 Kč /ks s DPH 21% 3 275 Kč bez DPH |
|
| Koupit množství: | Přidej do košíku | |
| Výrobce: | Goodride |
|---|---|
| Dezén: | GDR+1 |
| Rozměr: | 245/70 R19.5 |
| LI: | 136 (2240 kg) |
| SI: | M (130 km/h) |
| Typ vozidla: | Nákladní |
| Sezóna (období, použití): | Záběrové |
| EAN: | 8859305516417 |
|---|---|
| Kód výrobce (JK): | 030105028093AD1902T1 |
| Hmotnost: | 35.8 kg |
| Regionální |
| Vlastnosti pneumatiky | |
|---|---|
| Zesílená konstrukce: | |
| M+S: | |
| 3PMSF: | |
| Ochrana ráfku: | |
| Dojezdová technologie: | |
| Homologace: | |
| EV: | |
| Potlačení hluku: | |
| Samozacelující se: | |
| DOT: | |
| Ostatní značení: | |
| Energetický štítek | |
|---|---|
| Úspora: | E |
| Přilnavost: | C |
| Třída hluku: | B (74dB) |
| Přilnavost na sněhu: | ANO |
| Přilnavost na ledu: | |
| EPREL: | 441764 |
| Typ vozidla: | Nákladní (C3) |
GDR+1 Goodride


- Určení:
- Nová záběrová pneumatika navržená pro místní a regionální provoz.
- Konstrukce:
- Určena pro ráfky o velikosti 17,5" a 19,5".
- Trakce:
- Hluboký a široký dezén s robustními bloky zajišťuje vynikající přilnavost na suché i mokré vozovce.
- Životnost:
- Optimalizovaný design kontaktní plochy (footprint) zaručuje rovnoměrné opotřebení a výrazně prodlužuje životnost pneumatiky.
Použité technologie
Pre-Strain Contour Theory (PSCT) – Teorie kontur předběžné deforamce
Minimalizovaná deformace profilu pneumatiky
- Simulace předpětí pneumatiky pomocí FEA (analýza konečných prvků)
- Iterace simulace založená na přednastaveném profilu kontury
- Minimalizovaná deformace profilu pneumatiky po nahuštění
Teorie PSCT je koncept designu nákladních a autobusových pneumatik vyvinutý společností ZC Rubber. Provedli simulace reálného výkonu za různých scénářů a podmínek provozu komerčních vozidel. Na základě této teorie a klíčových technologií dosahuje pneumatika minimální deformace profilu a nižší tvorby tepla při nahuštění a zatížení, což výrazně zlepšuje její životnost a celkový výkon.
PDOT – Technologie optimalizace rozložení tlaku

- Delší nájezd a nižší spotřeba paliva
- Optimalizovaná stopa pneumatiky a lepší rozložení kontaktního tlaku
- Obdélníkový tvar stopy pro rovnoměrné rozložení tlaku
- Snížené prokluzování pneumatiky při zatáčení
- Zlepšená životnost pneumatiky a úspora paliva
Rozložení tlaku stopy pneumatiky ovlivňuje spotřebu paliva a opotřebení běhounu. PDOT se používá k optimalizaci stopy pneumatiky a zlepšení rozložení kontaktního tlaku. Při jízdě v přímém směru si stopa udržuje obdélníkový tvar pro rovnoměrné rozložení tlaku; při zatáčení pak omezuje prokluzování mezi pneumatikou a vozovkou. To prodlužuje životnost a snižuje spotřebu.
GSCT – Technologie řízení napětí a namáhání v drážkách

- Méně častý výskyt praskání drážek během jízdy
- Kontrolovaný tvar vzorku drážek při nahuštění
- Rovnoměrné rozložení napětí ve dně drážek pro nižší tvorbu tepla
- Méně častý výskyt praskání drážek během jízdy
Technologie GSCT dokáže kontrolovat změnu šířky drážky po nahuštění pneumatiky. Tím se snižuje koncentrace napětí ve dně drážek dezénu, což následně omezuje zahřívání. Minimalizuje se tak riziko praskání drážek a prodlužuje se životnost pneumatiky.
BTCT – Technologie řízení napětí nárazníkových pásů

- Zvýšená životnost a odolnost pneumatiky
- Snížená smyková síla mezi ocelovými nárazníky
- Zlepšené napětí na koncích nárazníků, snížené ve středu
- Omezená deformace na koncích nárazníků při vysokých rychlostech
BTCT znamená technologii řízení napětí nárazníkových pásů. Na základě PSCT se výrazně snižuje smyková síla mezi ocelovými pásy. Zvyšuje napětí na koncích pásů, ale snižuje ho ve středu, čímž zajišťuje minimální deformaci při vysoké rychlosti. To přináší běhounu nízkou tvorbu tepla a vysokou pevnost, což vede k 20% zlepšení odolnosti a delší životnosti.
SSHT – Technologie udržení tuhosti ramen

- Méně nerovnoměrného opotřebení
- Méně nerovnoměrné opotřebení díky lepšímu profilu nahuštění přes PSCT
- Zesílená bočnice pneumatiky
- Optimalizovaná stopa, lepší rozložení kontaktního tlaku a snížená tvorba tepla z deformace bočnic
Technologie SSHT přibližuje profil nahuštěné pneumatiky konstrukčnímu profilu. Výrazně zpevňuje bočnici, optimalizuje stopy pneumatiky, zlepšuje rozložení kontaktního tlaku a snižuje teplo vznikající deformací bočnice. Tato technologie omezuje riziko vzniku bublin na bočnicích a řeší problémy s opotřebením.
Pokud ano, tak prosím vložte svůj příspěvek.

